Opis systemu BiznesLink

Cechy systemu

BiznesLink został napisany przez zespół programistów firmy ABC Data, w oparciu o wiedzę, doświadczenia i rozwiązania zebrane w ciągu kilku lat pracy przy tworzeniu i rozwijaniu internetowych systemów sprzedaży klasy B2B, przy współpracy z najaktywniejszymi operatorami BiznesLinka. Pod wieloma względami rewolucyjny system wpasowuje się w istniejący schemat sprzedaży 'klient końcowy - integrator (dostawca rozwiązań informatycznych) - dystrybutor'. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii system charakteryzuje się dużą wydajnością i szybkością a także bezpieczeństwem działania, jednocześnie oferując użytkownikom intuicyjny i łatwy w obsłudze interface. Wszystko to powoduje, że po kilku minutowym szkoleniu nawet osoby bez wiedzy informatycznej mogą bez problemu korzystać z BiznesLinka. Od strony biznesowej system jest narzędziem pozwalającym dokonywać zakupów z oferty ponad kilkunastu tysięcy produktów z branży IT pokazując online ich aktualne ceny i dostępność. Ponadto został wyposażony w wiele mechanizmów wspierających zakupy: baza produktów zawiera opisy techniczne i zdjęcia, rozbudowane możliwości wyszukiwania i porównywania produktów, konfiguratory komputerów itd. BiznesLink umożliwia także śledzenie stanu zamówień od momentu złożenia do realizacji.

Najważniejsze cechy systemu

  • Interface www - BiznesLink jest internetowym system sprzedaży a jego interface bazuje na typowej przeglądarce www. Tym samym wymagania techniczne zostały zredukowane do minimum: do korzystania z systemu potrzebny jest komputer z dostępem do Internetu. System nie instaluje niczego na twardym dysku, nie potrzebuje żadnych zasobów sprzętowych ponad te potrzebne do uruchomienia przeglądarki.
  • Interface www to także inne korzyści: przejrzysty, intuicyjny i przyjazny dla każdego wygląd oraz obsługa znane ze stron www, nie wymagają od użytkownika żadnej wiedzy informatycznej - wystarczy kilku minutowe szkolenie.
  • Wydajność, efektywność i dostępność - dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii programistycznych (.NET) system działa szybko i wydajnie, co dodatkowo gwarantuje infrastruktura techniczna: wysokowydajne serwery oraz szerokopasmowe łącza przez które użytkownicy komunikują się z systemem. BiznesLink to także możliwość dokonywania zakupów produktów oraz informacje o ich cenach i dostępności 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.
  • Bezpieczeństwo - twórcy systemu mieli świadomość jak ważną rzeczą w dzisiejszym biznesie jest bezpieczeństwo i poufność danych. Technologia .NET oraz wykorzystanie protokołów szyfrujących SSL gwarantują bezpieczeństwo dokonywanych transakcji od strony technicznej. Od strony organizacyjnej każdy użytkownik otrzymuje indywidualny login i hasło a także zakres uprawnień co pozwala w łatwy sposób kontrolować bezpieczeństwo dokonywanych transakcji.
  • Oferta - BiznesLink do oferta kilkunastu tysięcy produktów z branży IT, wiodących światowych producentów. Od akcesoriów komputerowych (myszy, słuchawki czy klawiatury), przez materiały eksploatacyjne do drukarek (tusze tonery, papiery), peryferia komputerowe (drukarki, skanery, urządzenia wielofunkcyjne), multimedia (głośniki, aparaty cyfrowe, projektory wizyjne), produkty do budowy sieci (okablowanie i sprzęt do sieci tradycyjnych oraz bezprzewodowych), do gotowych komputerów (komputery biurowe oraz przenośne, serwery). Baza produktów wzbogacona jest o opisy techniczne i zdjęcia.
  • Narzędzia - system wyposażony jest w szereg mechanizmów ułatwiających dokonywanie zakupów: rozbudowane możliwości wyszukiwania i porównywania produktów, opisy i zdjęcia, moduły służące do konfiguracji komputerów sprawdzające kompatybilność i kompletność.
  • Informacje - przez BiznesLink użytkownicy uzyskują także dostęp do informacji i nowinek z branży IT, dotyczących nowoczesnych produktów, technologii, rozwiązań, publikowanych bezpośrednio przez producentów.
  • Elastyczność - dzięki prostym zasadom działania, możliwościom różnicowania uprawnień użytkowników i korzyściom biznesowym BiznesLink może być wykorzystywany wszędzie tam gdzie dokonuje się zakupów produktów z branży IT: od małych kilkuosobowych firm, przez średnie przedsiębiorstwa i instytucje, po duże korporacje gdzie funkcjonują działy IT. System jest zaprojektowany i przygotowany tak, że może korzystać z niego wielu użytkowników w firmach i instytucjach jedno i wielo oddziałowych. Dzięki BiznesLinkowi można usprawnić codzienne zakupy papieru, tuszy i tonerów do drukarek ale także realizować zamówienia na serwery i sprzęt sieciowy.
  • Rozwój - BiznesLink to system, który ciągle żyje i nieustająco się rozwija. Od implementacji co raz to nowych funkcji i modułów, przez rozszerzanie oferty o nowe produkty, po co raz lepsze dopasowywanie systemu do wymagań i specyfiki jego użytkowników.


Dane kontaktowe

bizneslink@polsoft.pl
Tel. +48 (32) 209-80-39
Tel. +48 (32) 209-83-87
Fax. +48 (32) 209-81-16